Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 20.10.2012 08:07:25 

DĚTSKÉ DNY NA STŘEDOVĚKÉ TVRZI V MRAČI

Napsali o nás

Napsali o nás...

 Benešovský deník

MRAČ - Pohádkovým lesem se v sobotu 24. května projdou děti už pošesté

--------------------------------------------------------------------------------
Místní i přespolní pohádkové bytosti společně s obecním úřadem a místními dětskými zájmovými kroužky připravují na sobotu 24- května už šestý pochod mračským pohádkovým lesem. Akce, jíž se každoročně zúčastňuje mnoho desítek dětí se svými rodiči začne už ve 14 hodin. Brány pohádkového lesa se otevřou na středověké tvrzi. „Děti do pěti let startují v doprovodu rodičů, starší děti vyrazí do lesa ve dvojicích,“ upozornila hlavní pořadatelka Markéta Lukáčová s tím, že pro účastníky je připraven bohatý doprovodný program a odměna v podobě westernového vystoupení kovbojů, pistolníků a indiánů ze skupiny Pšito Oyate. Zahraje také hudební skupina Revival Michala Tučného, k vidění bude ještě sanita záchranné služby a k použití i skákací hrad. Děti si budou moci pomalovat tváře válečnými barvami nebo si nechat zhotovit třpytivé tetování. Dobrodruzi zase budou moci zkusit rýžování zlata. Pořadatelé ale upozorňují, že každý pochoduje na vlastní nebezpečí. ⋌(zkl)

 

Lesy se změní v pohádkovéBenešovsko – Hned tři lesy v našem okrese se v sobotu a v neděli promění v pohádkové


Mezi stromy se usídlí například vodníci, princezny, draci nebo víly, ale vyrostou tu i nevšední stavby, například perníková chaloupka. A důvod? Akce pro děti s názvem Pohádkový les.
Nejtradičnější akcí je ta, která se koná dnes v Konopišti u divadla. Sedmnáctý ročník startuje do 14.30. V tu dobu se můžete s dětmi vydat na trasu kolem rybníka. Účastníky tudy budou provádět pohádkové postavičky, s nimiž budou plnit drobné úkoly. A v cíly? Tam samozřejmě čeká odměna. Dalším místem, kde vyroste Pohádkový les, je mračská tvrz. Dnes ve 14 hodin tu startuje Pochod mracskym pohadkovym lesem. „Letošní pátý ročník této akce slibuje mnoho zábavy především pro děti, ale na své si přijdou i dospělí. Při procházce lesem budou potkávat pohádkové postavičky a plnit úkoly, za něž budou odměněni,“ uvedla organizátorka Markéta Lukáčová.
V rámci doprovodného programu se mohou všichni zúčastnění těšit na repliku malé indiánské vesnice, malování válečnými barvami, projet se na ponících, společně s uměleckou drátenicí si budou moci vyzkoušet její řemeslo, chybět nebude ani malování na trička nebo indiánské stopování rodičů. K vidění budou i autentické tance původních obyvatel Ameriky. První ročník Pohádkového lesa odstartuje zítra ve 14 hodin na asfaltovém hřišti v Kondraci. Odtud děti vyjedou v povoze taženém poníky směrem na Ostrov, kde na ně bude čekat pohádkový dědeček. „Děti by měli přijít vybavené batůžkem a třeba i buchtou, protože když přijdou na začátek trasy, bude je čekat pohádkový dědeček. Dá jim identifikační kartičku s obrázky, které si pak mohou vybarvit, ale za to mu musí buď něco dát, nebo mu říct alespoň básničku nebo zazpívat,“ řekla pracovnice místního úřadu Marie Zelingrová.
Také zde zavede trasa děti k pohádkovým bytostem. „Bude tu třeba perníková chaloupka, na které budou připevněné perníčky, chybět nebude ani Jeníček s Mařenkou a ježibabou. Úkolem dětí bude přelézt žebřík,“ uvedla příklad Zelingrová s tím, že nápad uspořádat tuto akci vzešel od maminek. Odpolední akce pro děti tím ale nekončí. Na jeho závěr je připravena ještě pohádka Malá čarodejnice. Ta v podání bystřických ochotníků začne v 16.30 na fotbalovém hřišti.

Benešovský deník, 26.5.2007, Julie
Mrač – Středověká tvrz bude pohádkou


Brány pohádkového lesa se otevřou na středověké tvrzi v Mrači. Děti do pěti let startují v doprovodu rodičů, starší děti se na neobvyklou výpravu vydají ve dvojicích. Na cestě je čeká bohatý program. K vidění tu bude replika malé indiánské vesnice s originálními teepee, účastníci mohou okouknout malování válečnými barvami nebo autentické tance původních obyvatel Ameriky. Chybět však nebude ani svezení na ponících, malá školička drátování s uměleckou drátenicí nebo divadelní představení pro malé i velké indiány Pohádka o klokánkovi Frantíkovi. Začátek již pátého ročníku je v sobotu ve 14 hodin.

Benešovský deník 23.5.2007, autor (fil)
Pochod pohádkovým lesem začíná na tvrzi


Středočeský kraj, Benešovsko

Mrač - Pátý ročník pochodu Mračským pohádkovým lesem se chystá na 26. května v Mrači. Start je ve 14.00 na středověké tvrzi. Děti do pěti let musí jít v doprovodu rodičů. Pochod vede Mračí a okolím.

MF Dnes 22.5.2007 (Soňa Straková)

TOPlist